سیاست دسترسی آزاد

نشریه ورزشی یک نشریه با دسترسی آزاد است  تحت مجوز کریتیو کامنز تخصیص 4.0 بین‌المللی   CC BY-NC 4.0 است. بدین معنی که تمام مقالات این نشریه پس از انتشار به صورت رایگان برای خواندن، کپی و به اشتراک گذاری و بدون هزینه بر روی سایت مجله دردسترس است. مطابق با تعریف BOAI از دسترسی آزاد، کاربران بدون این که از ناشر یا نویسنده اجازه قبلی بگیرند مجاز به خواندن، بارگیری، کپی، توزیع، چاپ، جستجو و یا لینک دادن به متن کامل مقالات، یا استفاده از آنها برای اهداف قانونی دیگر هستند.

سیاست های مربوط به سرقت ادبی

همه مقالات ارسالی توسط سامانه مشابهت یاب (همیاب سیناوب) بررسی می­ شوند تا از اصالت آنها اطمینان حاصل شود .این مجله تنها مقالاتی را جهت ارسال به داوری پذیرش می نماید که ماحصل پژوهش اصیل فردی و یا گروهی نویسندگان آن باشد و هرگونه سرقت علمی را مذموم می ­شمارد. مسئولان نشریه هر گونه رفتار غیراخلاقی انتشاراتی و پژوهشی را بررسی می کنند. به منظور حراست از اعتبار و زحمات دیگر پژوهشگران، بدون هیچ تساهل و چشم‎پوشی با توجه به میزان رفتار غیراخلاقی انتشاراتی و پژوهشی به شرح ذیل برخورد قانونی می‌شود:

  1. مقاله رد خواهد شد و در صورت چاپ از روی سایت‎ برداشته خواهد شد.
  2. اسامی همه نویسندگان مقاله در سیاه‌نامه نشریه‌های دانشگاه تهران قرار خواهد گرفت.
  3. از مراجع قضایی ذی‎صلاح پی‎گیری حقوقی خواهد شد.
  4. طی یک نامه رسمی پرونده سرقت علمی با سایر دانشگاه‌ها و نشریه‌های داخلی و خارجی مرتبط به اشتراک گذاشته خواهد شد.
  5. مراتب طی یک نامه رسمی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه‌ها، موسسه‌ها، نشریه‌ها و هر محلی که نویسندگان از امتیاز چاپ این مقاله استفاده کرده‎اند، اطلاع داده خواهد شد.

 

سیاست های مربوط به آرشیو مقالات

تمام مقالات نشریه به سه روش آرشیو می‌شوند: نسخه پی دی اف تمام مقالات در وب سایت نشریه به‌صورت آنلاین و در دسترس خوانندگان است. نسخه ای از مقالات به صورت تمام متن از طریق تارنمای پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)، کتابخانه ملی ایران، بانک اطلاعات نشریات کشور و پایگاه مجلات تخصصی نور در دسترس است. هم چنین مقالات نشریه در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین و آکادمیا نمایه می شوند. نسخه پشتیبان مقالات در دفتر نشریه نگهداری می‌شود.

سیاست های مربوط به محرمانه بودن

داوری مقالات در این نشریه به صورت محرمانه و دو سو ناشناس  انجام می پذیرد و اسامی نویسندگان برای داور و اسامی داوران برای نویسندگان مخفی است.

حق نشر برای مولفین

مؤلفان پس از انتشار مقاله می‌توانند مقالات خود را به اشتراک بگذارند و یا در واسپارگاه‌ها آرشیوسازی کنند. مؤلفان نمی توانند از مطالب برای مقاصد تجاری استفاده کنند. آنها می توانند مقاله خود را در هر زمان و در هر مکانی از جمله رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین، فیس‌بوک، وبلاگ‌ها و توییتر مجدداً استفاده کنند، مشروط بر اینکه ارجاع به اثر اصلی به درستی ذکر شده باشد . هم چنین مخاطبان می‌توانند مقالات این نشریه را در سرفصل‌های درسی بگنجانند. همچنین مقاله‌های منتشره در این مجله بلافاصله در واسپارگاه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود.

 

سیاست های مالی

نشریه مدیریت ورزشی یک مجله دسترسی آزاد است به این معنی که همه مطالب به صورت رایگان و بدون هزینه در اختیار کاربران قرار می گیرد.از این رو انتشار مقاله در این نشریه به پرداخت "هزینه های داوری مقاله" و "اقدامات چاپ و انتشار مقاله"   وابسته است که از طرف نویسندگان انجام می شود.

هزینه ارسال مقاله 6,000,000 ریال بوده، که مبلغ 2.000.000 ریال جهت داوری هر مقاله و در صورت پذیرش مقاله، مبلغ 4.000.000 ریال جهت چاپ آن از نویسندگان اخذ می گردد. (درصورتیکه نویسنده مسئول مقاله، دانشجو باشد، تنها در صورت پذیرش نهایی، به میزان 20 درصد برای هزینه چاپ، تخفیف لحاظ می گردد). امکان پرداخت آنلاین هزینه مربوطه با کارت های شتاب فراهم می باشد.